blank
blank

پرسشهای رایج مسافران کیش

پرسشهای رایج

 1. قیمت تور کیش چند است؟

  قیمت تور کیش بسته به تعداد روزهای اقامت، نوع هتل، پرواز و از همه مهمتر اینکه در چه زمانی از سال و یا هفته هست فرق می کند.

  قیمت تور کیش و هزینه اقامت در هتلهای کیش در ماههای زمستان تا اوایل بهار افزایش دارند.

 2. تور کیش شامل چه خدماتی می باشد؟

  تور کیش معمولا شامل بلیط رفت و برگشت، استقبال فرودگاهی و اقامت هتل بهمراه صبحانه میباشد.

  ارائه خدمات گردشگری هزینه جداگانه دارد اما بعضی از تورها تخفیف مراکز دیدنی، گشت جزیره، رستورانها، پارک دلفینها و ... را همراه تور ارائه میکنند. در بعضی از تورها وعده غذایی ناهار و شام نیز ارائه میشود.

 3. توصیه ها برای قبل از سفر چیست؟


  • توصیه می شود سبک سفر نمایید.
  • فهرستی از وسائل مورد نیاز خود را تهیه کنید و براساس آن وسائل خود را جمع آوری نمایید.
  • برای اینكه از سفر خود بیشترین استفاده را ببرید پیش از سفر به كیش فهرستی از مكانهای تفریحی و دیدنی و بازارهای كیش كه مایل هستید در طول سفر از آنها بازدید نمایید را تهیه كنید.
  • برای روزهای سفر خود برنامه ریزی کلی نمایید.
  • همراه داشتن نقشه می تواند برایتان مفید باشد.
  • برآوردی از هزینه های تفریحی داشته باشید.
  • نگاهی به تلفن های ضروری، داروخانه ها و درمانگاهها بندازید. شاید در مواقع ضروری لازم شود.

 4. توصیه ها برای سفر هوایی به کیش چیست؟


  • به حداکثر وزن مجاز بار برای هر نفر در بلیط خود دقت نمایید.
  • طوری زمانبندی نمایید که تا دو ساعت و نیم پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.
  • پیش از حركت به سمت فرودگاه از به همراه داشتن همه مدارک تور كیش از جمله بلیط، کارت ملی و واچر هتل اطمینان حاصل فرمایید.
  • دقت داشته باشید ارائه مدارک شناسایی معتبر برای تحویل اطاق در تمامی هتلهای كیش ضروری است.
  • اگر ساک‌ یا چمدان خود را می خواهید به قسمت بار تحویل بدهید، حتما مدارک و وسائل قیمتی خود را در کیف‌دستی یا کوله‌پشتی بگذارید.
  • به موقع برای تحویل بار و گرفتن كارت پرواز اقدام نمایید و برای انجام سایر مراحل مانند بازرسی و ... با آرامش كامل با پرسنل فرودگاه همكاری نمایید.

 5. پرواز به کیش چه مدت طول می کشد؟

  پرواز تهران به کیش حدود یک ساعت و نیم، از شیراز ۴۵ دقیقه ، اصفهان ۱ ساعت و از مشهد و تبریز در حدود ۲ ساعت است.

  پروازها معمولا شامل یک وعده غدایی سبک می باشند.

  خواندن موضوعات زیر از توصیه های بهداشتی را از دست ندهید: توصیه ها برای سفرهای هوایی توصیه ها برای سفر هوایی با کودکان چه کنیم تا در هواپیما گوش‌ های مان نگیرد؟

 6. پس از رسیدن به فرودگاه کیش چه کاری انجام دهیم؟


  ابتدا بار خود را تحویل بگیرید
  پس از آن به سمت قسمت خروجی فرودگاه كیش هدایت می شوید. در انتهای راهرو یا مقابل درب خروجی فرودگاه نمایندگان هتل منتظر مسافران هستند تا آنها را به هتل برسانند. نماینده هتل خود را پیدا و خود را به ایشان معرفی نمایید تا راهنماییتان نمایند.
  چنانچه نماینده هتل شما در فرودگاه حاضر نبود می توانید با هتل مربوطه تماس بگیرید یا از تاکسی برای رفتن به هتل استفاده نمایید.
 7. آیا می توان سوئیت یا آپارتمان نیز در کیش اجاره کرد؟

  بله.

  شما میتوانید در جزیره کیش سوئیت یا آپارتمان نیز اجاره نمایید. با توجه به نوع سفر، تعداد روزهای اقامت و تعداد افرادی که باهم سفر میکنید بعضا اجاره سوئیت هزینه کمتری دارد.

 8. آیا تاکسی های اینترنتی در کیش فعالیت دارند؟

  بله.

  اسنپ در کیش فعالیت دارد و با استفاده از آن می توانید درهرجای جزیره درخواست خودرو بدهید.

 9. آب و هوای جزیره کیش چگونه است؟

  آب و هوای جزیره کیش کلا گرم و مرطوب است و زمستانی کوتاه و ملایم دارد. هوای جزیره کیش از اواخر خرداد تا آبان ماه داغ و با رطوبت بالا می باشد. 

 10. چه زمانی از نظر آب و هوا برای سفر به کیش خوبه؟

  مناسبترین زمان از نظر آب و هوا برای سفر به جزیره کیش از اوائل دی ماه تا اواخر ماه اردیبهشت می باشد. جزیره کیش در این ماهها هوایی بسیار لطیف و دوست داشتنی دارد. با اینحال تابستانهای داغ کیش هم طرفدارهای خودش را دارد.

 11. برای شنا در آبهای جزیره کیش کجا بریم؟

  پلاژ آقایان ، بانوان و مکانهای مشخصی که در ساحل جزیره کیش در نظر گرفته شده است. هنگام شنا در آبهای کم عمق و یا راه رفتن در آب دریا مواظب توتیا باشید.

 12. آیا سواحل کیش کوسه داشته و شنا در دریا خطرناک است؟

  آبهای ساحلی جزیره کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و شنا در دریا کاملا بی خطر است. کوسه هایی که بعضا در ساحل کیش دیده میشوند از ماهی های کوچک تغذیه می کنند و برای شناگران خطری ندارند.

 13. قیمتها در جزیره کیش چگونه است؟

  جزیره کیش کلا یک مکان توریستی بوده و میانگین قیمت کالاها و خدمات عمومی شامل مواد غذایی، رستورانها، میوه، حمل و نقل و ... در جزیره کیش بالاتر از میانگین قیمت در سرزمین اصلی (تهران و بقیه شهرها) می باشد.

 14. بازارها و مراکز خرید جزیره کیش کجاست؟

  خرید از بازارهای جزیره کیش با توجه به تنوع کالاها همیشه برای مسافران لذت بخش بوده و گردشگران و مسافران با هر قصد و نیتی که به کیش سفر کرده باشند بطور حتم از بازارها دیدن کرده و دست خالی برنخواهند گشت. مراکز خرید و بازارهای کیش را اینجا ببینید.

 15. قیمت و کیفیت غذا در رستورانهای کیش چگونه است؟

  در جزیره کیش رستوران ها در دو نوع متفاوت وجود دارد یکی رستوران های همراه با موزیک زنده و دیگری رستورانهای معمولی. قیمت غذا در رستورانهای با موزیک زنده با توجه به کیفیت گروه موسیقی و اجرای آن متفاوت بوده و حداقل 4 برابر رستورانهایی است که فقط سرو غذا دارند.

 16. سفر به کیش در زمانها و مناسبتهای مختلف چگونه است؟

  در زمان و مناسبتهای مختلف ستاد دائمی جشنواره ها و مناسبت های كیش برای فراهم كردن امكانات تفریحی و محیطی شاد برای گردشگران برنامه های متنوعی مانند جنگهای شادی، جشنواره های نوروزی، جشنواره های تابستانی، کنسرت با حضور خوانندگان مطرح کشور و ... برگزار می کند. توجه نمایید که در ایام محرم، شهادتها ... در جزیره کیش موسیقی زنده اجرا نمی گردد.

 17. آیا میتوان با خودروی شخصی (زمینی - دریایی) به کیش سفر کرد؟

  بله.

  با سفر زمینی به یکی از بنادر لنگه، آفتاب و یا چارک می توانید از طریق شناورهای مسافربری وارد جزیره کیش شده و خودروی شخصی خود را نیز به جزیره کیش انتقال دهید.

 18. آیا میتوان با قطار یا اتوبوس به کیش سفر کرد؟

  بله.

  کافی است ابتدا بلیط قطار یا اتوبوس به مقصد بندرعباس را تهیه کنید. پس از رسیدن به بندرعباس با خودرو یا اتوبوس به بندر چارک بروید و سپس با شناورهای مسافربری به جزیره کیش.

 19. آیا میتوان در چادر مسافرتی در جزیره کیش اقامت کرد؟

  بله.

  در زمانهای خاص چادرهای مسافرتی برای اسکان بازدیدکنندگان از جزیره کیش فراهم است.

پرسش و پاسخ های این بخش جمع بندی و خلاصه نظرات مسافران جزیره کیش بوده و دائم به روز و آپدیت می شود.

 

راهنمای سفر به جزیره کیش و هرآنچه برای سفر به کیش نیاز دارید. نقشه کیش، نظرات، هتل ها، بازارها، قیت تفریحات، آب و هوا، تور کیش، اجاره ماشین